Saça Keratin Yüklemesi Yaptırmak Zararlı mıdır?

Saça Keratin Yüklemesi Yaptırmak Zararlı mıdır?

Keratin, saç, tırnak ve deride bulunan bir protein çeşididir. Saçımızın sağlıklı olmasında hayati rolü bulunan keratin, saça yapılan çeşitli kimyasal işlemler sırasında zarar görebiliyor ve zrar gören saçları tekrar eski sağlıklı haline getirebilmek için dışarıdan keratin takviyesi artık yapılabiliyor

Keratin yüklemesi zaman zaman Brezilya fönü ile karıştırılmaktadır. Özünde benzer işlemler olmalarına rağmen keratin yüklemesi, saçı düzleştirmek için değil sağlıklı görünüm elde etmek için yapılır. Bu özelliği ile Brezilya fönünden ayrılır. Brezilya fönünde üç gün boyunca yapılan düzleştirme işlemi keratin yüklemesinde yapılmaz.

keratin2Keratin yüklemesi nasıl yapılır?

Saç özel bir şampuan ile yıkanır ve sonrasında saç boyasına benzer şekilde hazırlanmış keratin saçlara sürülür. Saç ılık bir fönle kurutulur ve işlem tamamlanır. Sonrasında dilerseniz fön çektirebilirsiniz. Son derece pratik ve hızlı bir işlemdir. Keratin yüklemesi yaptırdıktan sonraki dönemlerde, özel şampuanını kullanmaya devam ederseniz saçlarınızda daha uzun süre kalıcı etki elde edebilirsiniz.

Keratin yüklemesi zararlı mıdır?

Keratin saçın yapısında bulunan bir maddedir. Dışarıdan alınmasının normal şartlarda bir zararı yoktur.keratin1 Ancak dışarıdan alınan keratinin içinde bulunan bazı kimyasal maddelerin kanserojen olabildiği bilinmektedir. Sağlık Bakanlığı’nın onayladığı kanserojen madde içermeyen keratinler de piyasada bulunmaktadır. Kuaförünüzün size hangi keratin çeşidini kullandığını sorarak işlem yaptırmanız sağlınız açısından önemli bir nokta.

keratin3Keratin yüklemesi hangi tip saçta daha iyi sonuç verir?

Keratin yüklemesi özellikle yıpranmış saçlarda çok iyi sonuçlar vermektedir. Doğal görünümünü kaybetmiş, canlılığını yitirmiş saçlar keratin yüklemesi ile eski parlaklığına ve sağlığına kısa sürede kavuşabilmektedir. Saçlarınız kıvırcık ve elektrikli ise keratin yüklemesi saçınızın doğal dalgasını bozmadan sadece elektriklenmeyi yok ederek daha güzel bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır.